Zapewniamy stały dopływ fachowej wiedzy, okraszonej sporą dawką swobodnej debaty. Przyłączysz się do nas?

Nie jesteś zalogowany na forum.

zulus96
Użytkownik
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 12

Odp: Zlecenia z miast i gmin

Od wielu lat prowadzę firmę budowlaną, która zajmuje się zarówno stawianiem budynków, jak i pracami ziemnymi na wolnym powietrzu. W ostatnim czasie wzbogaciłem się o kilka nowych maszyn, między innymi te do wykonywania różnego rodzaju przewiertów. To daje mi nowe możliwości realizacji zleceń. Zaczynam startować w przetargach publicznych, ale nie wiem jak się układa współpraca z gminami i miastami. Chciałbym poznać opinie tych, którzy mieli już okazję takiej współpracy.

Offline

trapezowy
Użytkownik
Lokalizacja: Ostróda
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 92

Odp: Zlecenia z miast i gmin

Generalnie musisz się nastawić na to, że nie wygrasz każdego przetargu, chyba, że twoja cena będzie najniższa. Z reguły w tego rodzaju przetargach głównym kryterium jest cena i jej urzędnicy się trzymają. Dużym plusem dla ciebie jest to, że oferujesz przewierty sterowane. To pozwoli ci wbić się w niszę, która jest słabo obsadzona. Przy zapotrzebowaniu na takie usługi możesz liczyć na spory zysk, bo konkurencja jest mała.

Offline

JaKubWons
Użytkownik
Lokalizacja: Malbork
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 58

Odp: Zlecenia z miast i gmin

Z miastami bywa tak, że bardzo długo musisz czekać na wszelkiego rodzaju zapłatę. Będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i wydawać swoje pieniądze, zanim te właściwe trafią na twoje konto. Oczywiście będą odbiory, które też trwają i czas gwarancji robót, który musisz określi w swojej ofercie. Ale na koniec możesz nieźle zarobić. Tak jak pisał kolega oferujesz przeciski, a to dobra grupa usług, która jest poszukiwana przez urzędników.

Offline

duszyczka1989
Użytkownik
Lokalizacja: Bytom
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 7

Odp: Zlecenia z miast i gmin

Pracuję w urzędzie miejskim już od wielu lat i bez problemu można umówić się z wykonawcą prac na płatność ratalną wypłacaną w trakcie realizacji pewnego etapu robót. Więc nie jest tak czarno, jak to panowie powyżej relacjonują.

Offline

Forum oparte na FluxBB