Zapewniamy stały dopływ fachowej wiedzy, okraszonej sporą dawką swobodnej debaty. Przyłączysz się do nas?

Nie jesteś zalogowany na forum.

Barnaby
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-02-09
Liczba postów: 34

Odp: Certificate in Advanced English - przygotowania

Cześć wszystkim. Przede mną ważne wydarzenie. Za niecały rok mam termin na przystąpienie do egzaminu Cambridge English. Chcę zdawać egzamin CAE: Certificate in Advanced English czy inaczej zwany Cambridge: Advanced. Trochę się stresuję i mam do was prośbę. Czy moglibyście podzielić się waszymi doświadczeniami w kwestii przygotowań do tego typu egzaminów.

Offline

JaKubWons
Użytkownik
Lokalizacja: Malbork
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 58

Odp: Certificate in Advanced English - przygotowania

Rozpocznij od ćwiczeń z testów on-line i wyłap swoje słabe punkty. Ja zacząłem od całego testu on-line, czyli ze wszystkich pięciu elementów egzaminu Cambridge English. Dzięki temu mogłem sprawdzić co umiem, a co nie i tym samym poświęcić nieco więcej czasu tym elementom, które były moimi słabymi punktami niż na reszcie. Nie miałem żadnych poważnych problemów z czytaniem i pisaniem, ale okazało się, że musiałem dużo ćwiczyć z przekształcania wyrazów i zdań. Większość z nich wypadła źle na pierwszym egzaminie. Musiałem wtedy także zrobić wiele zdań z uzupełniania luk. Miałem również spore problemy ze słuchania. Ćwiczyłem więc mówienie z kimś, kto mówi po angielsku, bo nie można tego zrobić z materiałów dostępnych w Internecie. No chyba, że mówimy o portalach na których można zapisać się na lekcje online. W moim przypadku było tak, że brat pracujący w UK poprosił znajomego z pracy czy mógłby 2-3 razy w tygodniu porozmawiać ze mną w języku angielskim za drobną opłatą przez Skype. Zgodził się i było to bardzo dobre i efektywne rozwiązanie.

Offline

AnnaDomini
Użytkownik
Lokalizacja: Mława
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 39

Odp: Certificate in Advanced English - przygotowania

Nawiązują do kolegi powyżej. Pracuj nad swoimi słabymi punktami, ale nie zaniedbuj swoich mocnych stron. Zwłaszcza teraz, gdy wiesz, w jakich obszarach trzeba pracować ciężej. Ćwiczenia on-line pół godziny dziennie nad moimi słabymi punktami było wystarczające dla mnie. Słuchałem także codziennie Radio BBC aby przyzwyczaić się do brytyjskiego akcentu i starać się to zrozumieć, w miarę możliwości. To nie oznacza, że można odłożyć na bok ćwiczenia w których masz dobre wynik. Zapoznaj się z formatem zadań, a także z tematami wykorzystywanymi do kilku tekstów, które zostaną uwzględnione na egzaminie. Mogą to być artykuły prasowe, recenzje książek, fragmenty powieści, artykułów na temat muzyki, sportu, gwiazd, natury ... cokolwiek. Powinieneś mieć szeroki zakres słownictwa, aby być dobrze przygotowanym i móc łatwo odczytać i zrozumieć wszystkie te teksty.

Offline

OKlahoma
Użytkownik
Lokalizacja: Gniezno
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 49

Odp: Certificate in Advanced English - przygotowania

Jeśli masz podręcznik, zrób sobie wszystkie pięć praktycznych testów na tydzień przed egzaminem. Mi to bardzo pomogło. Najpierw poczytałam jak wygląda egzamin CAE na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae Pożyczyłam odpowiednie książki do egzaminu Cambridge English CAE i robiłam jedną część testu dziennie. Jeszcze jedno, kolejna zaleta podejmowania praktycznych testów jest taka, że wiesz, jak długo zajmie Ci ukończenie każdego z elementów egzaminu. Jeśli trwa to dłużej niż określony czas, hmm - musisz czytać szybciej i nie myśl za długo z odpowiedziami na pytania. Zrób najpierw te proste i zostawić trudne na sam koniec. Ja przy ostatnich sprawdzianach miałam niemalże dokładny czas (1h 15min) z czytania, mimo że było bardzo łatwe dla mnie, to część tekstu z uzupełniania luk okazało się dość trudne. To samo stało się z wielokrotnym dopasowaniem.

Offline

zulus96
Użytkownik
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2014-09-15
Liczba postów: 12

Odp: Certificate in Advanced English - przygotowania

Ja poradzę Ci coś z zupełnie innej beczki. Dobrze się wyśpij na dzień przed egzaminem. To może wydawać się głupie, ale wiem to z doświadczenia. Zaufaj mi, jeśli nie będziesz spać dobre 7-8 godzin na dzień przed egzaminem, będzie mieć zły czas koncentracji. Nie ucz się do bardzo późna; to kiepski pomysł. Nie zapamiętasz wiele z tego, co będziesz starać się nauczyć, twój mózg będzie zmęczony i będziesz musiał odpocząć także dlatego, że trzeba będzie ciężko ćwiczyć następnego dnia.

Offline

Forum oparte na FluxBB